Poniedziałek 11.11.2019

LOGOPEDA Kim jest logopeda?

LOGOPEDA

LOGOPEDA:

mgr Edyta Kowalska

ZALECENIA LOGOPEDY DLA RODZICÓW

GODZINY PRACY LOGOPEDY

REGULAMIN ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH:

1. W zajęciach logopedycznych biorą udział dzieci wytypowane na podstawie wyników badania logopedycznego.

2. Zajęcia logopedyczne prowadzone są indywidualnie lub w grupach (do 4 osób), odbywają się raz w tygodniu.

3. Czas trwania zajęć jest dostosowany do potrzeb oraz indywidualnych możliwości dziecka (maksymalnie 45 min).

4. Rodzice są zobowiązani do nawiązania kontaktu z logopedą, aby otrzymać informację: o stanie mowy dziecka, na temat pracy z dzieckiem w domu oraz postępów na zajęciach.

5. Rodzice, wyrażając zgodę na uczestniczenie dziecka w zajęciach, są zobowiązani do regularnego i konsekwentnego stosowania się do zaleceń logopedy oraz systematycznego utrwalania ćwiczeń w domu.

6. Dziecko zobowiązane jest przynosić na zajęcia teczkę, w której zapisywany/gromadzony jest materiał przeznaczony do utrwalenia w domu.

7. Ćwiczymy systematycznie (co najmniej 4 razy tygodniowo), nie dłużej niż 10-15 minut.

8. W zajęciach mogą brać udział dzieci zdrowe ( tzn. bez kataru, kaszlu, gorączki, bólów głowy itp.)

9. Rodzice/opiekunowie mają prawo do:

zwracania się do logopedy z prośbą o pomoc w przypadku pojawiających się wątpliwości,

- uczestnictwa w zajęciach wspólnie z dzieckiem,

- zrezygnowania z zajęć logopedycznych (należy uzasadnić przyczynę rezygnacji)

10. Rodzice odpowiadają za to, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne. Częste nieobecności oraz niestosowanie się do zaleceń logopedy powoduje skreślenie z listy dzieci objętych pomocą logopedyczną.