Środa 22.05.2019

Oferta edukacyjna szkoły

.

NASZA SZKOŁA OFERUJE NAJMŁODSZYM UCZNIOM:::

1. Przestronną klasę z odpowiednim wyposażeniem i wydzielonym kącikiem do zajęć rekreacyjnych na dywanie i z zabawkami. Na wyposażeniu klasy znajdują się meble z szufladami, gdzie dzieci  mogą zostawiać sobie część przyborów szkolnych,
  2. Świetlicę przystosowaną do potrzeb dzieci,

3. Małą salę gimnastyczną,

4. Nowoczesną pracownię komputerową i bibliotekę multimedialną,

5. Indywidualne szafki ubraniowo – skrytkowe dla każdego dziecka,
  6. Bezpieczny i nowoczesny plac zabaw,
  7. Dowóz dzieci do szkoły,
  8. Opiekę pedagoga szkolnego i pielęgniarki,
  9. Prowadzenie wszystkich zajęć  lekcyjnych i pozalekcyjnych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  10. Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku  dysponuje przestronnymi salami dydaktycznymi, bogato wyposażonymi w nowoczesne meble, stoliki i krzesełka. W salach lekcyjnych znajduje się duża ilość pomocy dydaktycznych oraz sprzęt audio – wizualny.
  11. Z tej pracowni korzystają uczniowie klas pierwszych podczas zajęć komputerowych.

12. Na I piętrze znajdują się także ładnie urządzone toalety dla chłopców i dziewczynek, są one blisko sal dydaktycznych.

13. Na parterze  znajdują się  szafki ubraniowo – skrytkowe dla wszystkich uczniów. Dzieci pozostawiają w nich odzież wierzchnią, buty oraz podręczniki i zeszyty, dzięki czemu plecaki i tornistry szkolne nie są przeładowane.

14. Na terenie szkolnym znajduje się wielofunkcyjne boisko sportowe  i  nowocześnie urządzony plac zabaw dla dzieci  z klas młodszych.