Poniedziałek 26.10.2020

ARCHIWUM 2019/2020 ARCHIWUM 2018 / 2019 ARCHIWUM 2017 / 2018 ARCHIWUM 2016 / 2017 2020/2021

ARCHIWUM 2019/2020

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA

DZIEŃ DZIECKA

KONKURS "ŻYJ ZDROWO - JEDZ KOLOROWO"

POKAZ EKO-MODY

https:/

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W GRUPIE "MAŁE MISIE" - KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY

SPOTKANIE Z PISARZEM

12 LUTEGO

BAL KARNAWAŁOWY

4 LUTEGO

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

29-31 STYCZNIA

"CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA..." w ramach programu "reWita" - podsumowanie

Grudniowe dni upłynęły w przedszkolu na przedświątecznych przygotowaniach. Realizując projekt „Coraz bliżej święta…” w ramach inicjatywy „reWITA – włącz się!” pod patronatem Stowarzyszenia 17-tka, przedszkolaki i ich bliscy chętnie angażowali się w warsztaty kreatywne oraz spotkania budujące rodzinną świąteczną atmosferę. Efekty w postaci dojrzałości emocjonalnej dzieci, rozwoju ich umiejętności społecznych, a także wzmocnienia aktywności dorosłych w życiu przedszkola i środowiska lokalnego, mamy nadzieję, będziemy obserwować jeszcze długi czas. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację  poszczególnych działań z serca dziękujemy!!!

Podsumujmy – w ramach projektu odbyły się:

1. Warsztat kreatywny: „Prezent dla Dzieciątka”,  prowadzony przez krawcową z naszej dzielnicy, panią Monikę Raus, w czasie którego dzieci uczyły się szyć maskotki z filcu, z wykorzystaniem narzędzi krawieckich m.in. maszyny do szycia, dedykowanych dzieciom igieł. Wykonane własnoręcznie słoniki dzieci podarowały „na szczęście” swoim bliskim.
  2. Warsztat kreatywny: „Inspiracje na świąteczne dekoracje”, w czasie którego dzieci wykonały zimowe bałwanki, również z intencją ofiarowania swej pracy komuś bliskiemu.
  4. Spotkanie z iluzjonistą: „Magia świąt” – w przedszkolu odbył się magiczny pokaz iluzji, aktywnie angażujący dzieci, który współfinansowany był przez Radę Rodziców.
  5. „Jasełka” – Kangurki i Sówki przygotowały przedstawienia świąteczne, które odbyły się w salkach parafialnych (za gościnność dziękujemy księdzu proboszczowi, Grzegorzowi Wiśniewskiemu) oraz  na terenie szkoły (z którą już oswajają się 6-latki). Działanie projektowe obejmowało przede wszystkim szycie strojów dla dzieci, którego podjęła się mama jednego z wychowanków, pani Barbara Ziebura.
  6. Spotkanie z Mikołajem – 6 grudnia dzieci spotkały się z orszakiem Świętego Mikołaja, w którego rolę wcielił się również senior z naszej dzielnicy, pan Ryszard Woźniak. O słodkie upominki dla dzieci zadbała także Rada Dzielnicy Niewiadom (gorąco dziękujemy!). Sfinansowane z projektu zostało wynajęcie powozu z końmi.

"CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA..." w ramach programu "reWita" - cd.

9-13 GRUDNIA - "Inspiracje na świąteczne dekoracje"

9-13 GRUDNIA - "Piernikowy świat"

13-17 GRUDNIA - "Jasełka"

PREZENT OD FIRMY iSHACK - OCZYSZCZACZ POWIETRZA

6 GRUDNIA

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 GRUDNIA

TYDZIEŃ ŚLĄSKI

2-5 GRUDNIA

"CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA..." w ramach programu "reWita"

22 i 25 LISTOPADA - warsztat "Prezent dla Dzieciątka"

2 GRUDNIA - "Magia świąt"

"SZKOŁA DO HYMNU"

8 LISTOPADA

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

8 LISTOPADA

KINO 3D "MALI GIGANCI"

28 PAŹDZIERNIKA

TYDZIEŃ DYNI

21-25 PAŹDZIERNIKA

KONKURS "KAPELUSZ PANI JESIENI"

25 PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ Z PUPILEM

10 PAŹDZIERNIKA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

23 WRZEŚNIA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

20 września nasze przedszkolaki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na „mądrego i wesołego przedszkolaka”. Zasłużyły na ten tytuł prezentując swoje umiejętności wokalno-taneczne. Gratulujemy i życzymy im na co dzień czerpania radości z bycia przedszkolakiem! A rodziców i opiekunów prosimy o docenianie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju ich dzieci.

„Bo w przedszkolu z kolegami jest wspaniale,

Tu uczymy się i poznajemy świat,

Tu szukamy drogi do krainy marzeń…”