Kto Ty jesteś? Polak Mały Przez zabawę i działanie poznaję Ciebie, Panie Książka najlepszym przyjacielem... Bezpieczny przedzkolak Tanecznym krokiem przez Europę Przygody Pana Języczka Zabawy i zajęcia relaksacyjne w przedszkolu Rybnik - nasz mały świat

Innowacje i programy autorskie

Przez zabawę i działanie poznaję Ciebie, Panie

W naszym przedszkolu w tym roku szkolnym na zajęciach religii  jest realizowana innowacja pedagogiczna: "Przez zabawę i działanie poznaję Ciebie, Panie". Autorką jest Pani Joanna Ogrocka – katecheta.

O skuteczności katechezy dzieci w wieku przedszkolnym w dużej mierze decydują metody, jak i formy pracy. Dzieci uwielbiają się bawić. Dlatego pani katechetka postanowiła przygotować takie pomoce dydaktyczne, które pomogą i w zabawie i w nauce poprzez działanie.

Cele innowacji: pobudzić dziecko do działania, kreatywności. Sprawić, by dzieci doświadczały na zajęciach religii czegoś nowego, odkrywały nowe rzeczy spontanicznie i z radością. Dzięki nowym sposobom przekazu, treści dydaktyczne powinny być lepiej zrozumiałe i zapamiętane. Efektem tych działań będzie też zwiększenie aktywności dzieci, pozytywnego nastawienia do zajęć oraz lepsza współpraca między dziećmi.

Nowe autorskie pomoce dydaktyczne mają za zadanie uatrakcyjnić lekcje religii. Jak widać na zdjęciach, dzieci chętnie podejmują wszelkie zadania.