Czwartek 03.12.2020

Zagraniczne kursy kadry pedagogicznej

KURS I: 25.06 - 07.07.2017r.

Pierwsza grupa nauczycieli w ramach projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej" wyjechała do Irlandii w dniach 25.06.2017r. - 07.07.2017r. Czworo nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach z dziedziny nowoczesnych technologii informatycznych, takich jak: EDMONDO,KAHOOT, STUDYSTACK, TRELLO,EDPUZZLE, EVERNOTE. Zajęcia odbywały się w szkole Ulearn w Dublinie. Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzymał certyfikat, świadczący o nabyciu umiejętności pozwalających na zastosowanie zdobytej wiedzy w swoich zajęciach dydaktycznych, jak również dający możliwość podzielenia się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami.

KURS II: 10.07 - 22.07.2017r.

W dniach 10 - 22 lipca 2017 roku grupa trzech nauczycieli naszej szkoły wyjechała na delegację w związku z realizacją projektu: Mobilność kadry edukacji szkolnej na dwutygodniowe szkolenie związane z zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji: "ICT for teaching". W szkoleniu wzięło udział około 30 uczestników z różnych krajów Europy. Językiem wykładowym był język angielski. Uczestnicy kursu zostali zapoznani z nowoczesnymi narzędziami w technologii informacyjno - komunikacyjnej (TIK) stosowanymi w edukacji. Dodatkowym atutem było poznanie tradycji i kultury Irlandii oraz nawiązanie kontaktów z nauczycielami innych krajów.

Kurs III: Overseas Teachers of English

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Uczenie to nasza pasja" cztery nauczycielki wyjechały do miejscowości Sidmouth na południowym wybrzeżu Anglii. Kurs przeznaczony dla nauczycieli języka angielskiego rozpoczął się 31 lipca 2017. Miał na celu pogłębienie znajomości języka oraz kontekstu kulturowego, w jakim on się pojawia. Nauczyciele zapoznali się także z ciekawymi pomysłami i materiałami z zakresu metodologii nauczania języka. Zajęcia prowadzono w grupach międzynarodowych, co umożliwiało wymianę doświadczeń i zawiązanie kontaktów z nauczycielami z innych krajów. Dwa tygodnie kursu były czasem poznawania zwyczajów i kultury brytyjskiej, również w rodzinach angielskich, w których uczestnicy byli zakwaterowani. Dodatkową atrakcją okazał się odbywający się w tym samym czasie Sidmouth Folk Week - prezentacja zespołów muzycznych, tanecznych wykonujących muzykę tradycyjną. Uzyskane informacje, materiały i doświadczenia będą wykorzystane na zajęciach w szkole, co umożliwi bliższe zapoznanie uczniów z kulturą angielską.

Kurs IV

W dniach 4-11 listopada 2017 w związku z realizacją projektu "Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej" 2 nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły wyjechało do Dublina w Irlandii na kurs "ICT for teaching". Kurs miał na celu rozwijanie umiejętności w zakresie technologii informatyczno-komunikacyjnych i ich wykorzystania w edukacji. Uczestnikami kursu byli nauczyciele pochodzący z ponad 20 krajów Europy. Wyjazd był okazją do podzielenia się swoim doświadczeniem metodologicznym i przykładami dobrej praktyki na polu już zdobytych umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii i ich wykorzystania w nauczaniu. Był to także czas poznawania kultury irlandzkiej i codziennego życia w stolicy Irlandii.