Czwartek 03.12.2020

Mądre Sówki

CodeWeek

czyli europejskie święto programowania 10-25.10

W programie „Uczymy dzieci programować” świętowaliśmy równe 4 tygodnie (28-23.10). Przez pierwsze dwa tygodnie braliśmy udział w wyzwaniu „Cała Polska programuje” a przez 10 kolejnych dni wykonywaliśmy różne, krótkie aktywności związane z kodowaniem. Dzieci poznały m.in pojęcie "debugowania", dowiedziały się co to jest symetria oraz samodzielnie programowały trasę dla wirtualnego robota. W czasie zajęć dzieci miały możliwość korzystania z różnych urządzeń cyfrowych (komputer, tablica multimedialna, tablet, telefon komórkowy).

Nasze przedszkolaki wzięły udział łącznie w 20 wydarzeniach z okazji CodeWeek!
Relacje można zobaczyć w galerii ( TUTAJ ).

W tym roku Polska miała największą liczbę wydarzeń!
Tym samym zajęła 1 miejsce w rankingu #CodeWeek2020!
My również mieliśmy w tym swój udział!
wink

15.10 Dzień mycia rąk

14.10 Dzień Edukacji Narodowej -
 uroczyste otwarcie zegara słonecznego.

30.09 DZIEŃ DŻENTELMENA

30 września mieliśmy szczególny powód do świętowania. Nasi mali mężczyźni obchodzili swoje święto! Dziewczynki postarały się, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy. Po wesołych tańcach przy "Szalonej krowie" chłopcy otrzymali dyplomy SUPER CHŁOPAKÓW,  dziewczynki wręczyły im upominki.

24.09 SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

24 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Rybniku. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpicznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Dzieci poznały umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta oraz zobaczyły radiowóz. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

21.09 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

21 września nasze przedszkolaki obchodziły podwójne święto. Wszyscy świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dodatkowo dzieci złożyły swoje przyrzeczenie podczas uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”.

18.09 DZIEŃ EKOLOGA

W tym dniu dzieci poznały zasady segregacji odpadów komunalnych. Dodatkowo dowiedziały się, jakie korzyści dla środowiska naturalnego płyną z segregacji odpadów. Każdy z przedszkolaków miał okazję sprawdzić swoją wiedzę praktyce, poprzez segregowanie przygotowanych odpadów do odpowiednich pojemników.