Projekt "Z matematyką na ty"

Nawigacja

Czwartek 03.12.2020

Nawigacja

2020/2021 ARCHIWUM 2019/2020 ARCHIWUM 2018 / 2019 ARCHIWUM 2017 / 2018 ARCHIWUM 2016 / 2017

ARCHIWUM 2017 / 2018

20 czerwca 

Uroczystość pożegnania absolwentów przedszkola 2017/2018

   

13 czerwca 

Uroczysty "Dzień Rodziny" w Krasnoludkach

12 czerwca 

Uroczysty "Dzień Rodziny" w Krecikach

11 czerwca 

Uroczysty "Dzień Rodziny" w Biedronkach

11 czerwca 

"Eksperymentowanie to wiedzy szukanie" - pokaz chemicznych eksperymentów prowadzony przez nauczycieli chemii i przyrody dla przedszkolaków

  

7 czerwca 

Wycieczka Stokrotek i Pszczółek do Rud Raciborskich 

6 czerwca 

Udział w projekcji filmów animowanych dla dzieci w ramach akcji KINOLUB

4 czerwca 

Wycieczka Biedronek, Krecików i Krasnoludków do zoo w Opolu 

 

1 czerwca 

Dzień Dziecka - "Dzień Szalonych Fryzur"; wyjście dzieci do Domu Kultury na bajkę

30 maja 

Uroczysty "Dzień Rodziny" w Pszczółkach

30 maja 

Teatrzyk dla dzieci "Legenda o Smoku Wawelskim"

  

29 maja 

Uroczysty "Dzień Rodziny" w Stokrotkach

11 maja 

Zajęcia ze Starażakami z OSP Radoszowy

 

10 maja 

  Lekcje europejskie - w ramach obchodów Dnia Europy odbyły się we wszystkich grupach lekcje europejskie. Nawiązana współpracę z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Rybnik. Bajki z różnych krajów europejskich pomogły zainteresować przedszkolaków tematem zjednoczonej Europy, pokazały im, że granice są sztuczne, bo tak naprawdę ludzie żyjący w tych krajach mają takie same dążenia i współpracują w wielu dziedzinach życia. Przy okazji okazało się, że dzieci sporo już wiedzą o krajach UE np. znają flagi, miasta, zabytki.

 

https://europedirect-rybnik.pl/bajkowa-europa-w-rybniku

27 kwietnia 

Dzieci z grupy "Stokrotki" wraz z 9 drużynami z innych przedszkoli wzięły udział w XII Rybnickiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Przygotowywane wcześniej przez wychowawczynię, p. Mariolę Gorczycę, zaprezentowały się we wszystkich konkurencjach bardzo dobrze. Świetnie wypadli też kibice zagrzewający zawodników ze swojej grupy do wysiłku: "Stokrotki, Stokrotki szybkie są! Stokrotki, Stokrotki wygrać chcą!" . Mottem imprezy stało się hasło"Czy wygramy, czy przegramy, my zabawę świetną mamy!" - dzieci zdobyły nowe doświadczenia, uczyły się zdrowej rywalizacji, doznały wielu emocji! Brawo! 

  

26 kwietnia 

W naszej placówce odbył się Dzień Patrioty - przedszkolacy rozmawiali na temat patriotymu, bycia Polakiem. Własnoręcznie przygotowali emblematy z godłem państwowym oraz flagi, po to by ozdobić nimi przedszkole i uczestniczyć w szkolnej akcji "Wiwat Konstytucja!".

25 kwietnia 

Podsumowaniem tematyki ekologicznej realizowanej w miesiącu kwietniu był przedszkolny konkurs „Ekoludek- przyjaciel przyrody i dzieci”. Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu Ekoludka - figury przestrzennej, wykorzystując wyłącznie surowce wtórne oraz materiały naturalne. Zadanie to służyło rozwijaniu inwencji twórczej oraz zdolności manualnych dzieci, a przede wszystkim kształtowaniu umiejętności współpracy w zespole. Każda z grup z entuzjazmem prezentowała wytwór swojej pracy.

 

https://edukacja.rybnik.eu/ze-szkol/2160-my-jestesmy-ekoludki-my-na-smieci-mamy-sztuczki

13, 27 kwietnia 

Nasi wychowankowie uczestniczyli w wycieczkach do Żorskiego Centrum Regionalnego w Żorach-Osinach, gdzie brali udział w warsztatach dotyczących śląskich tradycji i legendarnych postaci.

10, 17 kwietnia 

Starsze dzieci (Stokrotki, Pszczólki, Biedronki i kilkoro Krecików) oddwiedziły kopalnię KWK Chwałowice. dzieci poznały, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Odwiedziły maszynownię, lampownię, stację ratowniczą. Za zaproszenie i słodki poczęstunek gorąco dziękujemy Dyrekcji Kopalni, a za pomoc w zorganizowaniu wycieczki serdecznie dziękujemy pani Tatianie Blejchorz.

 

kwiecień 

Gratulujemy Marysi Chrószcz z Krasnoludków zajęcia II miejsca w miejskim konkursie matematyczno-plastycznym "Liczę z mamą i tatą" zorganizowanym przez przedszkole nr 41 w Rybniku.

28 marca 

Wśród tradycji Świąt Wielkanocnych najbardziej przez dzieci lubianą jest szukanie prezentów od Zajączka! Nasi przedszkolacy tropiąc jajeczka w przedszkolnym ogrodzie mieli świetną zabawę!!! Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie upominków.

 

28 marca 

Nasze przedszkole odwiedziły dziś szynszyle ze swoją opiekunką. Wychowankowie uczestnicząc w "żywej lekcji przyrody" mieli okazję poznać szczegóły dotyczące ich występowania, trybu życia, upodobań, a także dowiedzieć się, jak należy się takim zwierzątkiem opiekować. To niecodzienne spotkanie zakończyła sesja fotograficzna, w czasie której dzieci chętnie przytulały się do puchatych przyjaciół.

 

21 marca 

Reprezentacja z grupy "Pszczółki" w składzie: Roksana Kozub, Anna Kubica oraz Sonia Warzecha, wzięła udział w miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. Dziewczyny przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Chruśnik wywalczyły III miejsce. Gratulujemy!

 

21 marca 

Przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie wiosny. Tradycją już się stało z jesnej strony - przeganianie Zimy i przy okrzykach dzieci chowanie Marzanny do ciemnego wora, a z drugiej - wesołe powitanie Wiosny, wspólne dekorowanie gaika i powrót z nim do przedszkola.

 

19-23 lutego 

W tym tygodniu w przedszkolu realizowany był program prozdrowotny "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Codziennie odbywały się zajęcia o innej tematyce. Przeprowadzone zostały również "zajęcia fitness dla przedszkolaka" przez panią Roksanę Kula.  Akcja podsumowana została przedstawieniem przygotowanym przez panią Alinę Midę i grupę Kreciki "Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka?"12 i 13 lutego 

Wręczenie dzieciom zabawek zakupionych z pieniędzy z Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

     

26 stycznia 

Występ przedszkolaków z grup "Pszczółki" i "Stokrotki" w Domu Kultury w czasie imprezy środowiskowej "Dzieci dziadkom na wesoło"

  

26 stycznia 

"Królowa Śniegu" - spektakl zaprezentowany przedszkolakom przez Studio Małych Form Teatralnych "SZTUKA" z Trzebini  

  

25 stycznia 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez "Stokrotki" oraz "Krasnoludki"

 

24 stycznia 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez "Biedronki" oraz "Kreciki"

 

22 stycznia 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez "Pszczółki" 

 

11 stycznia 

Przedszkolny bal karnawałowy

 

22 grudnia 

Udział przedszkolaków w szkolnych "Jasełkach" 

 

21 grudnia 

  "Jasełka" w wykonaniu Stokrotek oraz wspólne spotkanie opłatkowe przedszkolaków 

9 grudnia 

Kiermasz Bożonarodzeniowy w ICK. Gorąco dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie!

 

 

6 grudnia

Wizyta św. Mikołaja.

Gorąco dziękujemy Stowarzyszeniu "17-tka" działającemu w ramach projektu "Rybnik reWITA" za wspaniałe spotkania Mikołaja z przedszkolakami!

  

28 listopada, 5 i 7 grudnia - zajęcia otwarte

Rodzice we wszystkich grupach spotykali się i wspólnie tworzyli ozdoby bożonarodzeniowe

 

27 listopada - 1 grudnia      "TYDZIEŃ ŚLĄSKI"

Wizyta "Krecików", "Biedronek", "Krasnoludków" w zabytkowej kopalni "Ignacy"  

Wizyta górnika w przedszkolu - gorąco dziękujemy tacie Kubusia Sieńko za ciekawe opowieści nt. pracy w kopalni!   

Ślonski łobiod 

Robimy wodzionkę   

Nasze występy - śląskie tańce i przyśpiewki 

 

27 listopada 

Wycieczka "Pszczółek" i "Stokrotek" do kina na film "Coco"

 

24 listopada 

Dzień Pluszowego Misia   

 

15 listopada 

Wizyta funkcjonariuszy Policji

https://edukacja.rybnik.eu/ze-szkol/2036-sznupek-z-wizyta-w-przedszkolu-nr-29-zszp-2

     

    

 

6 listopada 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu naszych kochanych pań

  Przedszkole zamieniło się w bajkową krainę

 październik 

Akcja charytatywna "Kup Pan szczotkę!" 

Za pośrednictwem Fundacji "Redemptoris Missio" pasty i szczoteczki do zębów zebrane w naszym przedszkolu trafią do szkół i przedszkoli misyjnych w Afryce. 

Dziękujemy za zrozumienie i udział w akcji! Paczka z darami z przedszkola ważyła 7,1 kg!

 

18 października 

Dzień latawca 

Gorąco dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie latawców :)

Zachęcamy do przeczytania artykułu na stronie Wydziału Edukacji:

 https://edukacja.rybnik.eu/ze-szkol/2018-dlaczego-latawce-lataja-swieto-latawca-w-zsp2-w-niewiadomiu

     

 

6 października

Spotkanie z panią higienistką  

 

29 września

Pasowanie na przedszkolaka  

    

27 września

 Wycieczka starszych grup przedszkolnych do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl zatytułowany „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy”

   

 

22 września         

Nasze przedszkole odwiedził dziś ważny gość - pan policjant! Sierżant sztabowy, pan Artur Kubica, pracuje w komisariacie w Rybiku-Boguszowicach, ale jest także tatą dwójki naszych przedszkolaków: Ani i Radka. Podczas spotkania pan policjant przepytywał dzieci ze znajomości zasad ogólnie pojętego bezpieczeństwa: poruszania się po drogach, zachowania w kontaktach z nieznajomymi ludźmi czy psami. Podkreślał, że policjant jest przyjacielem dziecka i nie należy się go bać. Na zakończenie rozdał dzieciom kolorowanki i odblaski. Bardzo dziękujemy!!!

 

20 września

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nasi wychowankowie brali udział w zabawie z Myszką Mickey i Myszką Minnie! Animacje zostały przygotowane i poprowadzone przez "Radosne Minki" - zespół animatorów, wśród których jest mama naszego "Krecika". Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniały prezent dla wszystkich przedszkolaków z okazji ich święta!!!

       

O imprezie przeczytać można w rybnickich mediach:

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,dzieci-z-niewiadomia-swietowaly-dzien-przedszkolaka-ze-specjalnymi-goscmi,wia5-3277-34840.html

https://edukacja.rybnik.eu/ze-szkol/1991-dzien-przedszkolaka-swieto-dzieci-w-przedszkolu-nr-29-w-zszp-nr-2-im-janusza-korczaka-w-rybniku

List_Rzecznika_Praw_Dziecka_-_Dzien_Przedszkolaka_2017.pdf

 

31 sierpnia 

Nasze przedszkole odwiedziły dziś dzieci wraz z rodzicami. W ramach adaptacji do nowego miejsca goście oglądali przedszkolne sale, szatnię, łazienkę. Dzieci miały okazję pobawić się zabawkami, a rodzice "zamienić słówko" z personelem przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci łatwiej emocjonalnie przejdą przez swój pierwszy prawdziwy dzień w przedszkolu! 

Drodzy Rodzice - nie ma się co oszukiwać - uczucia smutku, tęsknoty, niepokoju w sytuacji rozstania są całkowicie naturalne i powinniśmy je zaakceptować. Aby ułatwić Państwu początkową fazę adaptacji do przedszkola, przygotowaliśmy kilka porad w "Kąciku Rodzica" w holu przedszkola. Zapraszamy do lektury.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku
    ul. Gustawa Morcinka 18
    44-273 Rybnik - Niewiadom
  • tel: 32 42 13 125
    fax: 32 42 13 125

Galeria zdjęć