Sobota 07.12.2019

Magiczna moc bajek Czytające Przedszkola Klub Zdrowego Przedszkolaka Akademia Zdrowego Przedszkolaka Mamo, Tato, wolę wodę! - edycja 2016/2017 Kubusiowi Przyjaciele Natury edycja IX Aquafresh Czyste powietrze wokół nas Kubusiowi przyjaciele natury 6 na start Pogromcy zarazków 5 porcji warzyw, owoców i soków Szkoła czystych rąk Akademia Super Przedszkolaka PEWNIAK

Ogólnopolskie programy edukacyjne

Mamo, Tato, wolę wodę! - edycja 2016/2017

„MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! – 2016/2017 - edycja 9.

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” realizowany jest w naszym przedszkolu od  kilku lat. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

W tej edycji rozszerzony został zakres programu o tematy proekologiczne. Dzieci poznają  temat recyklingu opakowań PET, będą rozważać znaczenie drzew dla człowieka. W przedstawieniu tych tematów wykorzystana zostanie  autorska aplikacja. Pomoże ona w prowadzeniu zajęć nauczycielom, a jej wersja przeznaczona dla dzieci przypomni o piciu wody. Bohaterem aplikacji jest interaktywny Zdrojek, który rozmawia z dziećmi, reagując na ich pytania i przekazując wiedzę.

Zdrojek inspiruje, bawi i uczy!

Zachęcamy Rodziów do korzystania z serwisu internetowego  www.wolewode.pl (zakładka AKADEMIA ZDROJKA) oraz aplikacji "Zdrojek woli wodę".

Instrukcja_korzystania_z_aplikacji_ZDROJEK_WOLI_WODE.pdf

Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka, zaś sponsorem Żywiec Zdrój S. A. oraz firma Rekpol.

przedszkole_zdrojek[1]