Sobota 07.12.2019

Magiczna moc bajek Czytające Przedszkola Klub Zdrowego Przedszkolaka Akademia Zdrowego Przedszkolaka Mamo, Tato, wolę wodę! - edycja 2016/2017 Kubusiowi Przyjaciele Natury edycja IX Aquafresh Czyste powietrze wokół nas Kubusiowi przyjaciele natury 6 na start Pogromcy zarazków 5 porcji warzyw, owoców i soków Szkoła czystych rąk Akademia Super Przedszkolaka PEWNIAK

Ogólnopolskie programy edukacyjne

Klub Zdrowego Przedszkolaka

Wojewódzki projekt pn. „Klub zdrowego przedszkolaka”  - jest inicjowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach, a dotyczy promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców.

Projekt realizowany jest w placówkach przedszkolnych województwa śląskiego od roku szkolnego 2017/2018.

Głównym jego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych.

Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez nauczycieli przedszkolnych i poruszają następujące zagadnienia:

• prawidłowe odżywianie – ph.„ Żywienie na wagę zdrowia’
  • aktywność fizyczna
  • higiena rąk/profilaktyka chorób zakaźnych – ph.„ Szkoła czystych rąk”
  • promieniowanie słoneczne – ph.„ Brązowo, ale czy zdrowo?”
  • rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego) – ph.„ Czyste powietrze wokół nas”

Koordynatorem projektu w naszej placówce jest pani Alina Mida.