Sobota 07.12.2019

Magiczna moc bajek Czytające Przedszkola Klub Zdrowego Przedszkolaka Akademia Zdrowego Przedszkolaka Mamo, Tato, wolę wodę! - edycja 2016/2017 Kubusiowi Przyjaciele Natury edycja IX Aquafresh Czyste powietrze wokół nas Kubusiowi przyjaciele natury 6 na start Pogromcy zarazków 5 porcji warzyw, owoców i soków Szkoła czystych rąk Akademia Super Przedszkolaka PEWNIAK

Ogólnopolskie programy edukacyjne

5 porcji warzyw, owoców i soków

Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku” to kontynuacja kampanii, która ma uświadomić i przekonać zarówno dorosłych jak i dzieci do jedzenia warzyw i owoców oraz picia soków pięć razy dziennie.

Celem programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest zwiększenie świadomości na temat łatwej i zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. Dlaczego akurat 5 porcji? Ponieważ według ekspertów, jest to optymalna dawka witamin i mikroelementów niezbędna dla dobrego stanu naszego organizmu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego dla samopoczucia i zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku. Łatwo jest dodać po jednej porcji warzyw do trzech posiłków w ciągu dnia, a pomiędzy nimi schrupać jabłko lub marchewkę i wypić sok.

Chcemy poprawić żywieniowe przyzwyczajenia Polaków oraz zwiększyć świadomość na temat zdrowego odżywiania. Zdajemy sobie sprawę, że często jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu. Dlatego przekonujemy, że nalanie soku do szklanki, pokrojenie pomidora na kanapkę czy zapakowani jabłka do drugiego śniadania dla dziecka to czynności, które zajmują chwilę – a mają ogromne znaczenie dla naszej kondycji i dobrego samopoczucia!