Projekt "Z matematyką na ty"

Nawigacja

Środa 02.12.2020

Nawigacja

 • Ogólnoszkolny konkurs plastyczny "Ozdoba świąteczna"

  Prace konkursowe.

 • Ozdabiamy szkolną choinkę - najpiękniejsza bombka.

  Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie świątecznym

  „Ozdabiamy szkolną choinkę – najpiękniejsza bombka”

  Termin składania prac do - 3 grudnia  2020, u opiekunek SU lub na portierni szkolnej

   

  • Prace mogą być wykonane z dowolnego tworzywa w dowolnej technice.
  • Bombki będą oceniane według następujących kryteriów: 
  • wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu; opracowanie
  • ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych);
  • wkład pracy;
  • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji;
  • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

   Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy  I-III oraz IV-VIII

   Regulamin konkursu dostępny w zakladce SU.
 • Ogłaszamy konkurs plastyczny!!! Atrakcyjne nagrody!!!

  Zapraszamy dzieci i młodzież z całego Niewiadomia do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Stop! Tu rządzi Święty Mikołaj". Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu własnej wizji uczestnika, jak wyglądałoby jego najbliższe otoczenie (tj. przedszkole, szkoła, dom rodzinny, pokój, miejscowość) w sytuacji, kiedy rządziłby tam Święty Mikołaj. Prace w formie elektronicznej przesłać należy w terminie od 11 do 25 listopada br. na adres zsp2rybnik.konkurs@gmail.com. 

  Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku oraz  Stowarzyszenie „17-tka” w ramach II edycji konkursu „reWITA – włącz się!” (Projekt „reWITA” realizowany przez Miasto Rybnik i Ośrodek Pomocy Społecznej oraz partnerów Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie „17-tka”). Atrakcyjne nagrody gwarantowane!

  Poniżej Regulamin Konkursu wraz ze zgłoszeniem i zgodą opiekuna.

 • Modyfikacja programów nauczania i wychowania kl. I-III

  W związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych i wprowadzeniem nauczania zdalnego w klasach I-III Dyrektor Zespołu dopuszcza do realizacji zmodyfikowane programy nauczania dla ww. klas na rok szkolny 2020/2021. Zarządzenie Dyrektora wraz z załącznikiem, który stanowi Modyfikację Szkolno - Przedszkolnego Zestawu Programów Nauczania i Wychowania na rok szkolny 2020/2021, znajdują się do wglądu poniżej.

 • "JESIEŃ W OBIEKTYWIE" - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  W naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców pt.: „Jesień w obiektywie”. Pod ocenę poddano 8 prac konkursowych, przedstawiających piękno naszej polskiej jesieni. Dnia 6.11.2020 r. ogłoszono wyniki i przyznano trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie.

   

  I miejsce- Zuzanna Woźniak : grupa „Mądre Sówki”

   

  II miejsce- Wiktor Tarabura: grupa „Wesołe Kangurki”

   

  III miejsce- Fabian Fajkis: grupa „Wesołe Kangurki”

   

  Wyróżnienie: Hana Konieczny: grupa „Wesołe Kangurki”

   

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszytkim dzieciom biorącym udział w konkursie!

   

  Tekst: Beata Podleśny

 • Wspominamy... wycieczka kl. VI a

  Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się do Rezerwatu Łężczok. Wspaniale spędziliśmy kilka godzin podziwiając piękne krajobrazy, okazy drzew pomnikowych, stada ptaków. Na stawach zauważyliśmy także rzadkie gatunki, jak czapla biała. Przechodziliśmy również przez łąkę różowofioletowych zimowitów.  Na  posiłek zatrzymaliśmy sie na jednej z platform widokowych, usytuowanej na stawie, kilkanaście metrow od brzegu. Humory dopisywały. Miło nam było spędzić czas na wycieczce:)

 • Zdalne nauczanie - porady dla rodziców i uczniów.

  Zdalne nauczanie - porady dla rodziców i uczniów.

  Kolejny raz stanęlismy przed wyzwaniem zdalnego nauczania.Skupienie się na regularnej nauce w domu, gdy zajęcia ze szkoły przeniosły się do sieci, wcale nie jest łatwym zadaniem. Przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym poradzenie sobie z nauką  będzie może nieco łatwiejsze.

 • Modyfikacja programów nauczania i wychowania kl. IV-VIII

  W związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych i wprowadzeniem nauczania zdalnego w klasach IV-VIII Dyrektor Zespołu dopuszcza do realizacji zmodyfikowane programy nauczania dla ww. klas na rok szkolny 2020/2021. Zarządzenie Dyrktora wraz z załącznikiem, który stanowi Modyfikację Szkolno - Przedszkolnego Zestawu Programów Nauczania i Wychowania na rok szkolny 2020/2021, znajdują się do wglądu poniżej.

 • Organizacja nauczania w ZSP2 od 26 października

  Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

  Drodzy Uczniowie

   

  W związku z rządowymi ustaleniami od poniedziałku (tj. 26.10.2020 r.) przez dwa tygodnie w klasach od IV do VIII nauka odbywać się będzie zdalnie z wykorzystaniem narzędzi Teams i zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Nauczyciele prowadzą zajęcia zdalne ze szkoły.

  Dzieci z klas I-III nadal będą uczyły się w trybie stacjonarnym. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III.  Dla uczniów (zadeklarowanych i obecnych) z tych klas szkoła zapewnia również obiady.

   

  Pozdrawiam i życzę zdrowia,

  Ewa Florczyk, dyrektor ZSP2 w Rybniku

 • Walczymy o głosy!

  W środę, 21 październka, chętni uczniowie klas starszych wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego z zaangażowaniem zabiegali o głosy na projekt RYBNICZANIN.IT – CYFROWE LABORATORIUM JĘZYKOWE. Opowiadając napotkanym wokół rynku mieszkańcom Rybnika, dlaczego warto zagłosować na nasz projekt, zachęcając ich do aktywności społecznej i oddania głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego, realizowali zadania w ramach szkolnego wolontariatu.  

 • RYBNICZANIN.IT - głosowanie!!!

  Głosujemy w dniach 19-23 października! To dziecinnie proste! Link do strony głosowania

 • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była krótka akademia, życzenia, kwiaty, nagrody dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również spotkania uczniów z wychowawcami. Istotnym elementem stało się także odsłonięcie nowego "obiektu" dydaktycznego jakim jest zegar analematyczny, który powstał jako efekt projektu, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem "17 - tka". Dziękujemy gościom, pani Katarzynie Rząsie (prezes Stowarzyszenia 17-tka) oraz radnemu miasta Rybnik - panu Markowi Florczykowi, za udział w naszej imprezie i miłe słowa skierowane do Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego naszej placówki.

   

 • RYBNICZANIN.IT - Budżet Obywatelski

 • POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

  Kochani Uczniowie! Dziękujemy za Wasze ogromne serca otwarte na potrzebujące naszej pomocy zwierzęta. Jesteście wspaniali. Naszą akcję zbiórki darów dla schroniska "Do serca przytul psa" przedłużamy do piątku 16.10.2020. Przynoście koce, miski, dobrej jakości karmę - to ważne, gdyż do schorniska trafiają zwierzęta słabe i chore, które muszą odzyskać siły. 

 • DOMEK DLA OWADÓW

  Na terenie zielonej klasy uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą p. I. Zientek
  oraz przy zaangażowaniu rodziców zbudowali domek dla owadów. 

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

   

  REGULAMIN KONKURSU:

 • AKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RYBNICKIEGO SCHRONISKA

  UWAGA!!!

  Już po raz 19 rusza akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku

  „Do serca przytul psa…”

  I Ty możesz pomóc!

  Zbiórka darów dla Schroniska odbędzie się w dniach 05-09.X.2020r. przy wejściu na salę gimnastyczną przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Możecie przynieść kaszę, karmę, makaron, niepotrzebne i zużyte koce oraz miski. kONIECZNIE WEŹ UDZIAŁ!

  p. L. Smołka-Plucińska

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 20 września - składamy naszym wychowankom najserdeczniejsze życzenia! Tradycyjnie już, świętować będziemy ten dzień uroczystym pasowaniem naszych 3-4-5-i 6-latków na pełnoprawnych PRZEDSZKOLAKÓW.

  Pasowanie odbędzie się w poniedziałek 21 września w każdej z grup - Misiach, Tygryskach, Sówkach oraz Kangurkach.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Wychowawcy klas i grup przedszkolnych zapraszają Rodziców na spotkania wg harmonogramu. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku
  ul. Gustawa Morcinka 18
  44-273 Rybnik - Niewiadom
 • tel: 32 42 13 125
  fax: 32 42 13 125

Galeria zdjęć