Projekt "Z matematyką na ty"

Nawigacja

Sobota 25.01.2020

Nawigacja

 • JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasy II a i II b przedstawiły przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawczyń jasełka bożonarodzeniowe. We czwartek 19 grudnia spektakl mogli zobaczyć rodzice i krewni uczniów, a w  piątek 20 grudnia,  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola. Przedstawienie wprawiło wszystkich widzów w świąteczny nastrój.

 • CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW

  W czwartek 19.12.2019 odbył się w naszej szkole kiermasz świątecznych wypieków. Jak zwykle mogliśmy liczyć na rodziców i dziadków naszych uczniów, którzy przygotowali wspaniałe babeczki i pierniczki. Dochód z akcji przeznaczymy na cele charytatywne.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W styczniu odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:

  7 stycznia 2020 r. (wtorek) - klasy I - III

     16.00 - konsultacje

     17.00 - spotkanie z wychowawcą

  Przydział sal:

    I a - s. 17

    I b - s. 18

    II a - s. 27

    II b - s. 26

    III a - s.16

  8 stycznia 2020 r. (środa) - klasy IV - VIII

     16.00 - konsultacje

     17.00 - spotkanie z wychowawcą

  Przydział sal:

    IV a - 36

    V a - 31

    V b - 29

    VI a - 40

    VI b - 30

    VI c - 35

    VII a - 26

    VII b - 23

    VIII a - 39

    VIII b - 34

 • INFORMACJA W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY PLACÓWKI W PRZERWIE ŚWIĄTECZNEJ

  W czasie przerwy świątecznej trwającej od 23 grudnia 2019 r. do 3 stycznia 2020 r. zostają zorganizowane dla wszystkich potrzebujących dzieci zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

  Godziny otwarcia świetlicy w poszczególne dni:

  poniedziałek ,23 grudnia 2019 r. - od 7.00 do 16.00

  wtorek, 24 grudnia 2019r. - od 7.00 do 13.30 (Wigilia)

  piątek, 27 grudnia 2019 r. - od 7.00 do 16.00

  poniedziałek, 30 grudnia 2019 r. - od 7.00 do 16.00

  wtorek, 31 grudnia  2019 r. - od 7.00 do 13.30 (Sylwester)

  czwartek, 2 stycznia 2020 r. - od 7.00 do 16.00

  piątek, 3 stycznia 2020 r. - od 7.00 do 16.00

  W czasie przerwy świątecznej dzieci korzystające z obiadów w stołówce szkolnej mają możliwość zjedzenia obiadu w godz. 11.30-12.30. Prosimy o przekazanie informacji do wychowawców o chęci skorzystania z tej możliwości.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

  Uczennica klasy 6 c Natalia Jarzombek zajęła I miejsce w XVI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT” , którego organizatorem był  Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do zwrócenia uwagi na specyfikę i bogactwo krajobrazu śląskiego oraz poszerzania znajomości kultury, historii i tradycji tego regionu. Tegoroczny temat wiodący brzmiał: Śląska tożsamość, Natalia wykonała lapbook:  Śląsk w moich oczach.

 • UCZNIOWIE KLAS II A, II B I III A W PROJEKCIE EDUKACYJNYM

  W tym roku uczniowie klasy IIa, IIb i IIIa już po raz kolejny wzięli udział w projekcie edukacyjno-wychowawczym „Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Celem projektu jest wspieranie empatii u dzieci od najmłodszych lat, uwrażliwienie na potrzeby osób samotnych i bezdomnych oraz propagowanie wartości i tradycji świątecznych. Jednocześnie jest to okazja, by uczestnicy projektu uświadomili sobie, że prezent nie zawsze musi być duży i drogi oraz że dobre słowo i czas poświęcony na samodzielne przygotowanie upominku są czasami bardziej wartościowe.  W tym celu uczniowie wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane do OSP oraz placówek wspierających osoby samotne i bezdomne w Rybniku. Kartki te zostaną wręczone w/w osobom podczas spotkań świątecznych.

 • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II i III

  W dniu 18 listopada 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-III.
  Oto wyniki:

  I miejsce – Milena Włodarczyk

  II miejsce – Rafał Olszewski

  III miejsce – Roksana Rycman

  Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

 • OPIEKA ZDROWOTNA NAD UCZNIAMI

  12 września 2019r. weszła w życie ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Opieka realizowana jest w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną. Na podstawie tej ustawy rodzicom przysługuje prawo zgłoszenia ewentualnego sprzeciwu odnośnie zakresu sprawowanej opieki zdrowotnej nad uczniem. Więcej informacji w odnośnikach.

 • ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI

  20 listopada 2019r  - klasy IV-VIII

  16.00  -  konsultacje
  17.00 - spotkanie z wychowawcą


  Przydział sal:
  IV a    - 36

  V a     - 31
  V b     - 29
  VI a    - 40
  VI b    - 30
  VI c    - 35
  VII a   - 26
  VII b   - 23
  VIII a  - 39
  VIII b  - 34


  21 listopada 2019r klasy I-III

  16.00 - konsultacje
  17.00 - spotkanie z wychowawcą

  Przydział sal:
  I a  - 17
  I b  - 18
  IIa  - 26
  IIb  - 27
  IIIa - 16

   

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

    8 listopada odbył się konkurs recytatorski dla klas I –III pod hasłem ,, Zwierzęta w poezji”

  Wyniki konkursu:

  I miejsce       - Emilia Pawłowska  klasa II a

  II miejsce      - Ozeasz Wajler  klasa II b

                       - Milena Firlej  klasa  III a

  III miejsce     - Nadia Piórkowaska  klasa I a

                       -  Amelia Skaba klasa II a

                       -  Karolina Lazar  klasa II a

   GRATULUJEMY!

 • ŻYCIE BEZ PRZYPAŁU

  Niewiadom wie, że dopalacze są złe.

  Siódmo i ósmoklasiści z ZSP nr 2 w Rybniku-Niewiadomiu wzięli udział w warsztatach " Życie bez przypału” przygotowanych przez Fundację Kumak.
  Zajęcia dotyczące szkodliwości zażywania dopalaczy przygotowane przez Fundację Kumak podzielone były na dwie części, teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszej części młodzież wysłuchała dziennikarza, który na co dzień zajmuje się w swojej pracy zawodowej sprawami kryminalnymi i sądowymi. Na podstawie autentycznych historii z najbliższej okolicy dziennikarz przedstawił uczniom sylwetki osób, które po zażyciu dopalaczy popełniły różnego rodzaju wykroczenia i przestępstwa oraz  jaka kara je za to spotkała. Młodzież dowiedziała się również w jakich warunkach produkowane są niedozwolone środki oraz jaki wpływ mają na zdrowie każdego człowieka. W części praktycznej uczniowie nauczyli się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia. Młodzież na fantomach uczyła się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zapoznała się z działaniem AED oraz wyposażeniem torby medycznej.

  Zadanie pn. "Życie bez Przypału" jest współfinansowane przez Miasto Rybnik. Zajęcia zorganizowała Fundacja Kumak.

 • PLUSZAKOWE POGOTOWIE

  Niewiadomskie pierwszaki ratowały pluszaki

  Pierwszoklasiści z ZSP nr 2 w Rybniku-Niewiadomiu wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy pod nazwą Pluszakowe Pogotowie II

  Dzieci podczas zajęć poznawały podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz zachowaniem się  w sytuacjach wymagających wezwania odpowiednich służb. Uczniowie musieli przez specjalny telefon opisać zdarzenie przedstawione na planszy i wezwać pomoc. Pierwszaki uczyły się również resuscytacji krążeniowo-oddechowej, początkowo na pluszowych misiach później na prawdziwych fantomach. Następnie każdy uczeń  poznał podstawy zakładania opatrunku. Wszystkie dzieci zapoznały się również z działaniem AED oraz poznały wyposażenie torby Medycznej

  Projekt pod nazwą „Pluszakowe Pogotowie II” realizowany przez Fundację Kumak jest współfinansowany przez Miasto Rybnik.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Uczniowie naszej szkoły wraz ze sztandarem w dniu 11.11.2019r przyłączyli się do obchodów Święta Niepodległości w Rybniku.

 • UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

  Dzisiaj tj. 8 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży - "Szkoła do hymnu". Punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.
  11 listopad to szczególna data dla wszystkich Polaków, wtedy właśnie nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy. Uczestnicząc w powyższej akcji wyrażamy radość i dumę z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy w ten sposób uczcić Święto Niepodległości.

 • PROJEKT "Z MATEMATYKĄ NA TY"

  W ramach projektu uczniowie naszej szkoły wykonują różna prace podczas których nie tylko się uczą ale i bawią.

 • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

  7.11.2019 rok to dzień który długo zostanie w pamięci uczniom klas 8. Wym dniu odbyła się wycieczka do miejsca śmierci, tragedii i wspomnień okrucieństwa II wojny światowej - Auschwitz.
  Już po przyjeździe widok baraków więziennych i napisu widniejącego nad bramą głowną "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym) wprowadzil nas w ogromną zadumę. Jednak to ,co zobaczylismy później oraz zwiedzanie Brzezinki przeszło nasze oczekiwania. Gdy wracaliśmy wszyscy byliśmy jacyś dziwnie cisi i zamyśleni. Wszystkim kłębiły się w głowach pytania bez odpowiedzi. Każdy widział sceny z obozu, z życia więźniów, egzekucje i okrucieństwo.Będziemy zawsze czcić pamięć poległych w tym miejscu.

 • PSZCZOŁY PRZYCZYNKIEM DO INTEGRACJI

  12 uczniów ZSP nr 2 w Rybniku udało się na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży do Pałacu Morawa. Tam poznali uczniów z Niemiec oraz Rosji..

  Koordynatorem tego projektu jest Agata Szulik, która podczas seminarium kontaktowego dla germanistów, organizowanego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, nawiązała kontakt z nauczycielami szkół partnerskich. Tygodniowy pobyt upłynął na poznawaniu kultur oraz języków naszych sąsiadów, uczniowie zajmowali się tematyką ekologiczną (ochrona pszczół), produkowali pomadki ochronne na bazie wosku pszczelego, piekli ciasteczka z miodem, budowali hotele dla owadów. Razem odwiedzili także Wrocław, gdzie brali udział w grze miejskiej w trzech językach.

  Ostatniego dnia udali się do Zamku Książ, Palmiarni w Wałbrzychu oraz Kościoła Pokoju w Świdnicy. Odbywały się także warsztaty animacji językowych, gry sportowe, dyskoteka i ognisko, nie było czasu na nudę. Gdy nadszedł czas rozstania nie obyło się bez łez i obietnic kolejnego spotkania. Uczniowie wrócili pełni nowych wrażeń, emocji oraz znajomości.

 • WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO GLIWIC

  29 października klasy 2 a i 2 b pojechały na wycieczkę do gliwickiej Palmiarni, gdzie dzieci miały okazję poznać interesujące, egzotyczne okazy flory z różnych części świata. Pod opieką przewodnika zwiedziły dostępne pawilony, w tym także część akwarystyczną, gdzie podziwiały różnorodne gatunki ryb.
  W drugiej części wycieczki uczniowie mieli okazję poznać Kolejkowo, atrakcję która przeniosła je do miniaturowego świata, pomniejszonego 25 razy. Wielka wystawa makiet przedstawia autentyczne budowle śląskie, np. dworzec w Gliwicach. 

 • INFORMACJE SZKOLNEGO LOGOPEDY

  Godziny konsultacji logopedy:
  Środa 14:00 – 14:30 (po wcześniejszym umówieniu się)
  Czwartek 14:00 – 14:30 (po wcześniejszym umówieniu się)
  W celu umówienia się na konsultację lub ustalenia innej godziny konsultacji, proszę kontaktować się przynajmniej dzień wcześniej:

  •  telefonicznie lub bezpośrednio z sekretariatem,
  • bezpośrednio lub przez Librusa z wychowawcą klasy/grupy,
  • przez Librusa z logopedą.

  Zaangażowanie opiekunów w terapię jest niezwykle istotne, dlatego proszę nie wahać się, jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości i kontaktować się z logopedą w wyżej wymienionych formach.
  Więcej informacji w zakładce SZKOŁA/LOGOPEDA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku
  ul. Gustawa Morcinka 18
  44-273 Rybnik - Niewiadom
 • tel: 32 42 13 125
  fax: 32 42 13 125

Galeria zdjęć