Projekt "Z matematyką na ty"

Nawigacja

Poniedziałek 11.11.2019

Nawigacja

 • UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

  Dzisiaj tj. 8 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży - "Szkoła do hymnu". Punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.
  11 listopad to szczególna data dla wszystkich Polaków, wtedy właśnie nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy. Uczestnicząc w powyższej akcji wyrażamy radość i dumę z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy w ten sposób uczcić Święto Niepodległości.

 • PSZCZOŁY PRZYCZYNKIEM DO INTEGRACJI

  12 uczniów ZSP nr 2 w Rybniku udało się na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży do Pałacu Morawa. Tam poznali uczniów z Niemiec oraz Rosji.

  Koordynatorem tego projektu jest Agata Szulik, która podczas seminarium kontaktowego dla germanistów, organizowanego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, nawiązała kontakt z nauczycielami szkół partnerskich. Tygodniowy pobyt upłynął na poznawaniu kultur oraz języków naszych sąsiadów, uczniowie zajmowali się tematyką ekologiczną (ochrona pszczół), produkowali pomadki ochronne na bazie wosku pszczelego, piekli ciasteczka z miodem, budowali hotele dla owadów. Razem odwiedzili także Wrocław, gdzie brali udział w grze miejskiej w trzech językach.

  Ostatniego dnia udali się do Zamku Książ, Palmiarni w Wałbrzychu oraz Kościoła Pokoju w Świdnicy. Odbywały się także warsztaty animacji językowych, gry sportowe, dyskoteka i ognisko, nie było czasu na nudę. Gdy nadszedł czas rozstania nie obyło się bez łez i obietnic kolejnego spotkania. Uczniowie wrócili pełni nowych wrażeń, emocji oraz znajomości.

 • WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO GLIWIC

  29 października klasy 2 a i 2 b pojechały na wycieczkę do gliwickiej Palmiarni, gdzie dzieci miały okazję poznać interesujące, egzotyczne okazy flory z różnych części świata. Pod opieką przewodnika zwiedziły dostępne pawilony, w tym także część akwarystyczną, gdzie podziwiały różnorodne gatunki ryb.
  W drugiej części wycieczki uczniowie mieli okazję poznać Kolejkowo, atrakcję która przeniosła je do miniaturowego świata, pomniejszonego 25 razy. Wielka wystawa makiet przedstawia autentyczne budowle śląskie, np. dworzec w Gliwicach. 

 • INFORMACJE SZKOLNEGO LOGOPEDY

  Godziny konsultacji logopedy:
  Środa 14:00 – 14:30 (po wcześniejszym umówieniu się)
  Czwartek 14:00 – 14:30 (po wcześniejszym umówieniu się)
  W celu umówienia się na konsultację lub ustalenia innej godziny konsultacji, proszę kontaktować się przynajmniej dzień wcześniej:

  •  telefonicznie lub bezpośrednio z sekretariatem,
  • bezpośrednio lub przez Librusa z wychowawcą klasy/grupy,
  • przez Librusa z logopedą.

  Zaangażowanie opiekunów w terapię jest niezwykle istotne, dlatego proszę nie wahać się, jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości i kontaktować się z logopedą w wyżej wymienionych formach.
  Więcej informacji w zakładce SZKOŁA/LOGOPEDA

 • WYCIECZKA KLASY III A

  W dniu 22 października 2019r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach „MAJSTERKOWO” organizowanych przez Castoramę w Rybniku. Głównym celem tych warsztatów było pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Zajęcia odbywały się w miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie pod okiem pracownika Castoramy zaprojektowali i ozdobili włóczką oraz kordonkiem ekologiczne torby. Za wykonane zadania otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a ozdobione torby zabrali do domu. Po wyczerpujących zajęciach udali się na małe co nieco, a następnie zwiedzili park tematyczny mieszczący się na terenie Kampusu. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

 • Informacja dotycząca głosowania na Budżet Obywatelski 2020

   

  Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego trwać będzie od 21 października br. (poniedziałek) do 25 października br. (piątek). Wszyscy mieszkańcy Rybnika będą mogli głosować oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.Głosować będzie można w sposób tradycyjny - wrzucając kartę do głosowania do urny lub przez Internet.

  Głosowanie tradycyjne:Aby zagłosować tradycyjnie, należy udać się do Punktu Informacji Miejskiej halo!Rybnik lub do Urzędu Miasta Rybnika (sala 257). Pracownicy urzędu miasta będą wydawali karty do głosowania, po wcześniejszym wpisaniu danych osoby głosującej. Dane osobowe: imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania zostaną wydrukowane na karcie do głosownia, która zostanie wydana osobie głosującej. Na karcie do głosowania głosujący wpisuje numer projektu lokalnego lub/i numer projektu ogólnomiejskiego. Każdy głosujący, który uda się do jednego z dwóch punktów, otrzyma jedną kartę do głosowania. Karty do głosowania będzie można pobrać w dwóch punktach do głosowania, zgodnie z następującym harmonogramem pracy:                                                                    Punkt Informacji Miejskiej halo!Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20:poniedziałek - czwartek                w godz. 10.00 - 19.00, piątek w godz. 10.00 - 13.00                                                                            Urząd Miasta Rybnika, sala 257, II piętro (nowa część)poniedziałek - środa w godz. 08.00-15.30, czwartek w godz. 08.00-18.00piątek w godz. 08.00-13.00

  Głosowanie przez internet: Na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu ukaże się przycisk GŁOSUJ, przekierowujący do strony, na której będzie można oddać głos. Każdy głosujący podaje: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, następnie wybiera projekty, na które chce zagłosować.Głosowanie elektroniczne trwać będzie od poniedziałku, 21 października br. od godz. 8.00, do piątku, 25 października br. do godz. 13.00.

  Serdecznie zapraszamy do głosowania.Szczegóły zamieszczone są na stronie: rybnik.com.pl!!!

 • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ - "SZARE SZEREGI"

 • UROCZYSTE OTWARCIE ZIELONEJ KLASY I EKOPRACOWNI GEOLAB

  Otwarcie ,,Zielonych Klasw Niewiadomiu

  W dniu 24.09.2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku miało miejsce uroczyste otwarcie Zielonej Klasy i Ekopracowni ,, Geolab” .

  Projekt Zielonej Klasy zewnętrznej został sfinansowany przez Urząd Miasta Rybnika z tzw. Budżetu Obywatelskiego, przy wsparciu Rady Rodziców ZSzP nr 2 w Rybniku.

  Środki na wyposażenie pracowni ,,Geolab” zostały pozyskane od WFOŚ i GW w Katowicach w ramach konkursu ,,Zielona Pracownia”, oraz od Władz Miasta Rybnika.

  Na uroczystość otwarcia przybyli:

  • Z-ca Prezydenta Miasta Rybnika Wojciech Świerkosz

  • W-ce Prezes Zarządu WFOŚ i GW Adam Lewandowski

  • Przewodniczący Komisji Finansów Rady Miasta Rybnika Marek Florczyk

  • Przedstawiciele Rady Dzielnicy Niewiadom, na czele z Przewodniczącym Tadeuszem Białousem

  • Przewodniczący Rady Rodziców Artur Bober

  • Przedstawiciele duchowieństwa Parafii Niewiadom z ks. Proboszczem Grzegorzem Wiśniewskim

  • Pracownicy, rodzice, uczniowie ZSzP nr 2 w Rybniku

  Był to szczególny dzień, ponieważ powstała klasa, w której można łączyć naukę z przyjemnością przebywania poza budynkiem szkoły.

  Szkolna pracownia ,, Geolab”, to zaś miejsce przyjazne dla uczniów do nauki przedmiotów przyrodniczych poprzez możliwość przeprowadzania różnych eksperymentów i doświadczeń, przy wykorzystaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych i technologicznych.

  Nasi uczniowie otrzymali piękny prezent, 2 „Zielone Klasy”, w których nauka będzie bardziej przyjemna. Przyniesie ona też lepsze efekty.

 • KLASY I - III W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "DZIEŃ DRUGIEGO ŚNIADANIA"

 • ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI

  17 września 2019r. (wtorek) - klasy I - III, godz.16.30

  klasa 1a - s.17

  klasa 1b - s.18

  klasa 2a - s.27

  klasa 2b - s.26

  klasa 3a - s.16

  18 września 2019r. (środa) - klasy IV - VIII, godz. 16.30

  klasa 4a - świetlica

  klasa 5a - s.29

  klasa 5b - s.31

  klasa 6a - s.40

  klasa 6b - s.30

  klasa 6c - s.35

  klasa 7a - s.26

  klasa 7b - s.23

  klasa 8a - s.39

  klasa 8b - s.34

  18 września 2019r. (środa) - spotkanie Rady Rodziców, godz.17.15

 • STYPENDIUM SZKOLNE

  Wnioski na stypendium szkolne są do odbioru u pedagoga szkolnego. Kwalifikują się uczniowie, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 528 złotych netto. Termin składania wniosków do pedagoga upływa 12 września 2019 roku.

 • PLAN LEKCJI W NASZEJ SZKOLE

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 • ORGANIZACJA AKCJI "PRZERWANY MARSZ"

  W związku z organizacją akcji pod nazwą "Przerwany Marsz" polegającą na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019r. przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży, zapraszamy na inaugurację roku szkolnego chętnych seniorów, którzy byli świadkami rozpoczęcia działań wojennych, w dniu 1.09.1939r.
  Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 2.09.2019r. o godz. 8.00 na boisku szkolnym.

 • OBIADY W SZKOLE - INFORMACJA

  Obiady wydawane będą od 2 września 2019 r. (poniedziałek)  w stołówce szkolnej, dla dzieci zapisanych, które telefonicznie lub poprzez dziennik elektroniczny zadeklarują obecność w tym dniu na obiedzie. Należy to uczynić do 30 sierpnia 2019 roku (piątek)

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2019 / 2020:

  • 2 września 2019 r. o godzinie 8.00, na boisku szkolnym klasy II - VIII
  • dojazd uczniów: rano według rozkładu zamieszczonego poniżej, odjazd 8.40
  • klasa I a o godzinie 9.00 i klasa I b o godzinie 10.00  w sali gimnastycznej
  • świetlica szkolna funkcjonuje wg harmonogramu - od 7.00 do 16.00
  • msza św. -  3 września 2019 r. (wtorek) o godzinie 10.00 – uczniowie pozostają pod opieką nauczycieli uczących.
 • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU DLA UCZNIÓW - 02.09.2019

 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku
  ul. Gustawa Morcinka 18
  44-273 Rybnik - Niewiadom
 • tel: 32 42 13 125
  fax: 32 42 13 125

Galeria zdjęć