Projekt "Z matematyką na ty"

Nawigacja

Poniedziałek 26.10.2020

Nawigacja

 • Organizacja nauczania w ZSP2 od 26 października

  Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

  Drodzy Uczniowie

   

  W związku z rządowymi ustaleniami od poniedziałku (tj. 26.10.2020 r.) przez dwa tygodnie w klasach od IV do VIII nauka odbywać się będzie zdalnie z wykorzystaniem narzędzi Teams i zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Nauczyciele prowadzą zajęcia zdalne ze szkoły.

  Dzieci z klas I-III nadal będą uczyły się w trybie stacjonarnym. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III.  Dla uczniów (zadeklarowanych i obecnych) z tych klas szkoła zapewnia również obiady.

   

  Pozdrawiam i życzę zdrowia,

  Ewa Florczyk, dyrektor ZSP2 w Rybniku

 • Walczymy o głosy!

  W środę, 21 październka, chętni uczniowie klas starszych wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego z zaangażowaniem zabiegali o głosy na projekt RYBNICZANIN.IT – CYFROWE LABORATORIUM JĘZYKOWE. Opowiadając napotkanym wokół rynku mieszkańcom Rybnika, dlaczego warto zagłosować na nasz projekt, zachęcając ich do aktywności społecznej i oddania głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego, realizowali zadania w ramach szkolnego wolontariatu.  

 • RYBNICZANIN.IT - głosowanie!!!

  Głosujemy w dniach 19-23 października! To dziecinnie proste! Link do strony głosowania

 • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była krótka akademia, życzenia, kwiaty, nagrody dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również spotkania uczniów z wychowawcami. Istotnym elementem stało się także odsłonięcie nowego "obiektu" dydaktycznego jakim jest zegar analematyczny, który powstał jako efekt projektu, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem "17 - tka". Dziękujemy gościom, pani Katarzynie Rząsie (prezes Stowarzyszenia 17-tka) oraz radnemu miasta Rybnik - panu Markowi Florczykowi, za udział w naszej imprezie i miłe słowa skierowane do Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego naszej placówki.

   

 • RYBNICZANIN.IT - Budżet Obywatelski

 • POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

  Kochani Uczniowie! Dziękujemy za Wasze ogromne serca otwarte na potrzebujące naszej pomocy zwierzęta. Jesteście wspaniali. Naszą akcję zbiórki darów dla schroniska "Do serca przytul psa" przedłużamy do piątku 16.10.2020. Przynoście koce, miski, dobrej jakości karmę - to ważne, gdyż do schorniska trafiają zwierzęta słabe i chore, które muszą odzyskać siły. 

 • DOMEK DLA OWADÓW

  Na terenie zielonej klasy uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą p. I. Zientek
  oraz przy zaangażowaniu rodziców zbudowali domek dla owadów. 

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

   

  REGULAMIN KONKURSU:

 • AKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z RYBNICKIEGO SCHRONISKA

  UWAGA!!!

  Już po raz 19 rusza akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku

  „Do serca przytul psa…”

  I Ty możesz pomóc!

  Zbiórka darów dla Schroniska odbędzie się w dniach 05-09.X.2020r. przy wejściu na salę gimnastyczną przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Możecie przynieść kaszę, karmę, makaron, niepotrzebne i zużyte koce oraz miski. kONIECZNIE WEŹ UDZIAŁ!

  p. L. Smołka-Plucińska

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 20 września - składamy naszym wychowankom najserdeczniejsze życzenia! Tradycyjnie już, świętować będziemy ten dzień uroczystym pasowaniem naszych 3-4-5-i 6-latków na pełnoprawnych PRZEDSZKOLAKÓW.

  Pasowanie odbędzie się w poniedziałek 21 września w każdej z grup - Misiach, Tygryskach, Sówkach oraz Kangurkach.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Wychowawcy klas i grup przedszkolnych zapraszają Rodziców na spotkania wg harmonogramu. 

 • STYPENDIUM SZKOLNE

  Wnioski na stypendium szkolne są do odbioru na portierni w szkole. Kwalifikują się uczniowie, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 528 złotych netto.

  Termin składania wniosków  upływa 11 września 2020 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie u pedagoga szkolnego.

 • WITAMY W SZKOLE!

  1 września w naszym Zespole zainaugurowano nowy rok szkolny 2020/2021. Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Uczniowie z klas II-VIII zostali powitani przez wychowawców w salach lekcyjnych.

  Ten dzień był wyjątkowy zwłaszcza dla siedmiolatków, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów przez dyrektora Zespołu, p. Ewę Florczyk. Po złożeniu ślubowania każde dziecko otrzymało od rodzica "róg obfitości". Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 • HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w warunkach stacjonarnych odbędzie się w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego (tj. OBOWIĄZUJE osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu do placówki, zachowanie dystansu społecznego 1,5 m).

  Dzieci z klas I wraz z towarzyszącym rodzicem/opiekunem zapraszamy na spotkania na sali gimnastycznej:

  godz. 8.30 – klasa I a;

  godz. 9.30 – klasa I b.

  Uczniów klas II – VIII zapraszamy na spotkania z wychowawcą:

  godz. 10.30 – klasy II – IV

  godz. 11.00 – klasy V – VIII.

  Uczniowie proszeni są o przyjście na wyznaczoną godzinę i przejście do sal:

  kl. IIa - 23, kl. IIb - 18, kl. IIIa - 27, kl. IIIb - 16, kl. IVa - 34;

  kl. Va - 36, kl. VIa - 31, kl. VIb - 29, kl. VIIa - 40, kl. VIIb - 35, kl. VIIIa - 30, kl. VIIIb - 39.

   

  Informacja nt. dowozu uczniów  w dniu 1. września znajduje się w pliku poniżej.

  Odwóz uczniów z  kl. II - IV o godz. 11.05, zaś uczniów z klas V-VIII o godz. 11.35. W środkach transportu zbiorowego OBOWIĄZUJE NAKAZ NOSZENIA MASECZEK!

 • ZAPISY NA OBIADY I DO ŚWIETLICY

  Rodzice chcący zapisać swoje dziecko na obiad lub do świetlicy proszeni są o przyjście do szkoły w celu podpisania dokumentów w terminie od 25 do 31 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00.

  Obiady będą wydawane od 2 września br.

 • ZMIANA WYSOKOŚCI OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA

  OGŁOSZENIE

  Dyrektor  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku informuje, że w związku ze wzrostem cen produktów żywnościowych następuje od 1 sierpnia 2020 r. zmiana wysokości opłaty za korzystanie z wyżywienia w stołówce naszej placówki:

  1) Opłata za korzystanie z posiłków przez dzieci w przedszkolu wynosi 7,00 zł, tj.:

  a) śniadanie – 2,00 zł,

  b) obiad – 3,50 zł,

  c) podwieczorek – 1,50 zł.

  2) Opłata za korzystanie z posiłków przez uczniów w szkole wynosi  4,50 zł za jeden obiad.

  Ewa Florczyk

  Dyrektor ZSP nr 2 w Rybniku

 • ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

  Zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych we wtorek, 25 sierpnia, na zebranie organizacyjne rozpoczynające rok szkolny 2020/2021.

  Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, w tym ograniczoną liczbę miejsc, zebranie odbędzie się w na sali gimnastycznej w ZSzP nr 2  w dwóch turach:

  godz. 16.00 – Rodzice dzieci 5- i 6-letnich,

  godz. 17.15 – Rodzice dzieci 3- i 4-letnich.

  Na zebranie może przybyć TYLKO jeden rodzic bez dziecka. Proszę pamiętać o konieczności zasłonienia ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz przyniesieniu ze sobą własnego długopisu.

  Dziękuję za wyrozumiałość,

  Dyrektor

  Ewa Florczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku
  ul. Gustawa Morcinka 18
  44-273 Rybnik - Niewiadom
 • tel: 32 42 13 125
  fax: 32 42 13 125

Galeria zdjęć